У галереї є: збірка картин І. К. Айвазовського, збірка картин К. Ф. Богаєвського та теодосійських художників — Лагоріо, Волошина, Феслера та Латрі. Цього року при музеї заново обладовано фотографічну лабораторію.

У 1926-27 році до музею поступили два багаті монетні скарби: один знайшли, прокладаючи водогін, у самій Теодосії — 750 дрібних срібних монет, а другий знайшли, працюючи у винограднику, теж під Теодосією, у ньому є 135 дрібних боспорських монет. Пробиваючи плантаж у одному з виноградників у Коктебелі, випадково розрито готські могили; там знайдено і передано до музею три старовинні перстві.

Серед інших речей, що ними поповнено музей, є речі, що притягують до себе високо-науковий інтерес: стародавній надгробок, що своєю формою нагадує мусульманський пам’ятник, мармурова візантійська капітель, перероблена на чашу, справжній малюнок Когельхена (имеется в виду Кюгельхен фон, Карл Фердинанд (1772-1832), немецкий художник-пейзажист, академик Берлинской и Петербургской академий художеств), що виображає Теодосію з неіснуючими вже генуезькими баштами та мечетями.